Odprężający oddech

Zapraszamy do wspólnej podróży przez Odprężający oddech.

Ostatnie miesiące to wyzwanie dla naszego ciała i psychiki. Stres sam w sobie, krótkotrwały, nie jest zły, a może być mobilizujący. Działanie przewlekłego stresu przekłada się na nastrój, odporność, energię do działania. Zamiast inwestować w suplementy diety, zagłuszać emocje, odwracać uwagę, zapraszamy na zajęcia Odprężający oddech. 

Jeśli potrzebujesz momentów wytchnienia, a jednocześnie poszukujesz skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem, zacznij z nami pracować z oddechem. Jeśli chcesz się nauczyć świadomie oddychać, złapać głębszy oddech, poznać narzędzia prowadzące do odprężenia, rozluźnienia, doświadczania relaksu, jeśli chcesz poczuć w ciele spokój i przyjemność, zapraszamy na zajęcia “Odprężający oddech”.

Kiedy ostatni raz zastanawialiście się nad oddechem, nad całym skomplikowanym procesem z nim związanym? Kiedy ostatni raz świadomie nabraliście powietrza, poczuliście wdech i wydech, smakowaliście oddechu, zauważyliście subtelne różnice pomiędzy wdechem i wydechem? Próbowaliście wstrzymać oddech na więcej niż 30 sekund? A może działa za was automat, może dopiero po wbiegnięciu na 6 piętro zauważacie oddech albo jego brak. Jak oddychacie w sytuacjach stresowych? Ile w was wdechu, a ile wydechu? Czy oddychanie to tylko wymiana gazowa, proces czysto fizykochemiczny? Co wiążę się z oddechem? Czy możemy tym procesem sterować, na co wpływa, co poprawia, co zaburza?  Jeśli chcecie wiedzieć ale co ważniejsze, poczuć jak oddech pracuje w ciele, jak pozwala nam się rozluźnić, zrelaksować, ale też zbudować pewien zasób pozytywnej energii, jeśli chcecie sprawdzić na sobie współdziałanie oddechu i ciała prowadzące do relaksu, te zajęcia są dla Was. 

Zapraszamy na zajęcia oddechowo-relaksacyjne “Odprężający oddech” w każdy czwartek o 17.30 – 18.30 do Hufca Ziemi Cieszyńskiej na ul. Żwirki i Wigury 2 (I piętro). Cena 25 zł. Mile widziana własna mata, luźny strój. Z uwagi na obowiązujące nas obostrzenia obowiązują zapisy przez wiadomość bądź telefonicznie (609 753 590 lub 501 708 309).