Droga

Jedno słowo dwie różne opowieści, trochę między sobą kluczą, wyprzedzają się, trochę wspólnie, trochę osobno wędrują. Dawno nas tutaj nie było, ale teraz jesteśmy. Dwa spojrzenia na bycie w drodze – tej wewnętrznej czy tej układającej się w krajobraz i niepogodę. 

Kasia

Nawet najdłuższa droga zaczyna się od ścieżki. Małego, może wąskiego, ledwo zauważalnego, wyłaniającej się z przestrzeni śladu. Zawsze mamy wybór, dostrzec, poświęcić uwagę, z ciekawością wyruszyć w tę podróż. Bo to będzie podróż, nawet jeśli zdecydujemy się tylko na kilka kroków. Zmienimy swoje położenie, może wykonamy obrót, może skok, a być może będzie też trzeba wykonać jakiś unik – w lesie najpewniej mijając drzewo z rozłożystymi gałęziami. Prędzej czy później dojdziemy do innej ścieżki, znajdziemy się na rozstaju dróg. Będzie czas na być może szybką decyzję, w którą stronę iść, być może na dłuższą refleksję. Ten moment jest ważny, w byciu w drodze i podróży wyzwalają się przecież emocje. Można je zignorować, nie dać im uwagi, można zanurzyć się w ich głębie. Dać przestrzeń na pobycie z nimi. Doświadczyć pełni obecności, by ruszyć dalej, być może zmieniając ścieżkę, kierunek drogi. 

Damian

Wychodząc z zajęć, gdy ciało jest zmęczone ale i zadowolone, spotkałem panią. Pani miała na imię Refleksja. Przyprawiła mnie o mocniejsze bicie serca. Narzuciła mi pewien rytm oddechu, mocno to poczułem w ciele, pełną obecnością siebie w świecie i świata w sobie. Wspólnie wybraliśmy się w podróż, wybraliśmy kierunek drogi, ale żeby się jej trzymać, musimy głęboko wierzyć. Czy chcemy wierzyć, co nas prowadzi, co pozwala zadecydować na rozstajach, podnieść się, kiedy upadamy, przeskoczyć, gdy zajdzie taka potrzeba przez płot, tańczyć w deszczu, czy skakać z radością w kałuży, a co każe z determinacją brnąć pod górę? Czy dotykamy ziemi bosą stopą, czy maszerujemy w butach? Czy prowadzi nas/ was serce czy głowa? Jak to jest?

Może zainspirujemy. Wychodząc od słowa “droga”, zobaczcie jakie macie skojarzenia i jaką opowieść możecie z wykorzystaniem ich ułożyć? Udanej zabawy.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.