Warsztat: Zadbaj o swoją wewnętrzną siłę

Lato niespiesznie podąża ku jesieni. Zapraszamy na warsztat, który pomoże nie tylko wzmocnić swoją relację z ciałem i umysłem, ale poprzez różne techniki wzmocni energetycznie. W przyjaznych przestrzeniach Wisły, w sercu Beskidu Śląskiego, będziemy integrować się ze swoją wewnętrzną siłę.

Każdy z nas żyje w świecie, w którym gra jakieś role. Często jest ich tak dużo, że zapominamy jacy jesteśmy naprawdę. Wychodząc z domu zakładamy maskę, która nie do końca nam pasuje. Często dźwigamy na swoich ramionach ciężar, który tak naprawdę nie jest nasz. Może właśnie teraz jest czas, aby spotkać się ze swoim JA. Dać sobie więcej wolności i powiedzieć życiu TAK.

Podczas warsztatów będziemy poprzez zajęcia ruchowo-oddechowo-taneczne pobudzać nasz wewnętrzny ogień. Sesje jogi, medytacji dynamicznej i sesje taneczne pomogą nam dotrzeć do siebie. Dodatkowo w kręgu odbędzie się ceremonia tworzenia, a następnie zrzucenia i spalenia maski, by zaprosić swoje osobiste zwierzę mocy. Będą nam towarzyszyć mantry, bębny i grzechotki. 

Troszkę praktycznych informacji

Warsztat odbędzie się w weekend 10-12 września w Wiśle. Gościć nas będzie DW Beskidy (ul. Wypoczynkowa 10) http://www.dwbeskidy.com.pl/

Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych. Istnieje możliwość pokoju jednoosobowego – dopłata 100 zł/pobyt. Istnieje możliwość przyjazdu z osobą towarzyszącą.

Cena warsztatu z noclegiem i wyżywieniem – 800 zł. Cena warsztatu bez zakwaterowania i wyżywienia – 500 zł. Warunkiem zapisu jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 200 zł. Zadatek zostanie zwrócony tylko w sytuacji, kiedy warsztat nie dojdzie do skutku. 

Cena zawiera: nocleg, wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje i obiad), materiał do wykonania maski, warsztaty. Dopłata do diety wegetariańskiej 5 zł do posiłku.

Dopłata do diety wegańskiej lub bezglutenowej – 10 zł do posiłku.

Dane do przelewu: Katarzyna Koczwara, nr konta: 76 1020 1390 0000 6402 0499 8755

w tytule: warsztat w Wiśle wrzesień 2021

Zapisy i dodatkowe informacje: Katarzyna Koczwara – tel. 609 753 590 mail:katarzyna.koczwara@gmail.com

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne liczba miejsc ograniczona. Warsztat odbędzie się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w stanie epidemii.

Wstępny program:

piątek, 10 września

zakwaterowanie od godz. 16.00

Godz. 17.00 obiadokolacja

Godz. 18.00 powitalny krąg

godz. 19.00 joga na dobry początek i sen

sobota, 11 września

Godz. 8.00- 9.30 Joga na dzień dobry

Godz. 10.00 – śniadanie

Godz. 12.00 – w kręgu rytualny proces tworzenia maski zakończony medytacją dynamiczną

Godz. 17.00 – obiadokolacja

Godz. 20.00 – rytuał ognia i spalenie masek, tańce przy ognisku

niedziela, 12 września

Godz.8.00-9.30 Joga na dzień dobry

Godz. 10.00 – śniadanie

Godz. 12.00 – taniec zwierząt mocy

Godz. 13.30 – krąg pożegnalny

Godz. 14.00 – obiad

Godz. 15.00 wyjazd uczestników warsztatów

Kilka słów o tym, co będzie na zajęciach:

Joga jako ścieżka poszukiwania równowagi energetycznej. Poranne sesje potraktujmy jako przebudzenie zarówno to codzienne jak i wiosenne, ale także to kiedy naprawdę brakuje nam energii. Nauczymy się tak zarządzać wewnętrzną energią, by ciało, oddech i umysł były zdrowe i silne, zintegrowane. Kiedy brakuje nam energii, joga potrafi ją wzbudzać, kiedy mamy jej za wiele uspokaja. Wdech nasyca ciało życiem, podczas wydechu ciało zmierza do źródła. Energia natury jest nieskończona. Asany nie wykonuje umysł i osobno ciało. Asana to ty, jednocześnie jesteś praktyką i praktykującym. Jesteś energią wszechświata. Będziemy tego doświadczać.

Medytacja dynamiczna wg Osho poprzez ruch pobudza przepływ energii w ciele i pogłębia z nim kontakt. Zaczyna się od uwalniania napięcia, przez rozładowanie emocji, oszczyszenie, doświadczanie bycia tu i teraz przez uwolnienie myśli, by powrócić do spokoju i poczuć witalną energię. Ta forma medytacji w ruchu pozwala podążąć za ciałem, uwolnić głowę i otworzyć przestrzeń serca.

Taniec zwierząt – w tańcu łącząc się ze zwierzęciem mocy poczujesz jakość nowej energii, która może cię wspierać w życiowej wędrówce, oferując nowe siły i świeże spojrzenie na twoją codzienność. Zwierzęta zawsze są naszymi sprzymierzeńcami. Podczas całego życia mamy wielu opiekunów w zależności od tego, w jakim jesteśmy miejscu. Podczas tańca zaprosisz swoje zwierzę mocy, które wspomoże cię w nauce konkretnych umiejętności lub pomoże przerobić życiowe lekcje.

Prowadzący:

Małgorzata Tulwińska – naturopata, masażysta, pedagog, facylitator biodanzy w trakcie 3,5 letniej szkoły. W swojej pracy łączy wiele technik pracy z ciałem. Najbliższy jej jest dotyk, gdzie podczas masażu pomaga przetransformować zastałą energię w ciele. Dotyka dłońmi, spojrzeniem i słowem, a teraz pomaga uwolniać zastałą energię w ciele poprzez ruch. Kocha ludzi i pomaga odnaleźć ich piękno i harmonię w życiu. Bliski kontakt z naturą celebruje na co dzień. Żyje w uważności i w zgodzie z naturalnym rytmem. Dzieli się pozytywną energią.

Damian Krzempek – jogin z wieloletnią praktyką, łączący jogę, oddech, medytację z zamiłowaniem do sportu, podróży. Buszujący po myślach wszelakich, odnajduje równowagę w kontakcie z naturą, wędrując po górach, wspinając się, ma skłonność do zapisywania swoich myśli. Interesuje go człowiek, docenia moc spotkania i rozmowy. Lubi słuchać i doświadczać. 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.